Blog : Tudomány és Istenhit |
Tudomány és Istenhit
Hungaro2 2006.07.18. 15:28
Ma hajnalban kinéztem az ablakon, néztem a csodálatosan szép eget, amint éppen fel kel a Nap, és csodálatos fényei és színjátékai belepik az egész mennyboltot. Nagyon tetszett a látvány, és miközben gyönyörködtem benne, elgondolkoztam azon, hogy milyen szép is a természet, és milyen tökéletes az Isten teremtő munkája.
Abban a pillanatban még sok ezernyi gondolat jutott eszembe, és elkezdtem filozofálgatni magamban a tudomány és az Isten “kapcsolatán”.
Sokszor szokták szembeállítani a tudományt és az Istenhitet egymással. Azt mondják a tudomány az, amely bizonyítja, hogy a vallásnak nincs értelme, és hogy Isten létezése hazugság.
Pedig nem látják, valójában Isten létezését és az abszolút Igazság létét támasztja alá.
A tudomány ugyanis leginkább a fizikai törvények megismerésére törekszik és ezeket a fizikai törvényeket próbálja kihasználni az emberiség technikai fejlődése szempontjából.
Ha ezek a törvények vannak – mégpedig vannak – akkor az azt jelenti, hogy ez az egész világegyetem nem a káoszból jött létre, és valamilyen meghatározott erők által működik.
Ha ezek az erők és törvények nem lennének, nem működne, és nem létezne semmi, hiszen semmi sem lenne rendesen szabályozva.
Megfigyelhetjük, hogy a természetben is, sőt a mi életünkben is mindennek megvan a maga törvényszerűsége. Akkor működhetnek jól bizonyos dolgok, ha ezeket a szabályokat követjük. Az abszolút Igazság pontosan ez, illetve ez is. Hiszen mi az Igazság? Az Igazság azt fejezi ki, hogy működik a világegyetem, hogy működik az ember, vagy hogy kéne működnie az embernek, és hogy milyen az emberi lélek.
Mindennek meg van tehát az egyetemes törvénye, vagyis Igazsága. Ezért a tudomány az abszolút Igazság létét támasztja alá. Ha pedig létezik abszolút Igazság, és léteznek törvényszerűségek, amely által működik bolygónk és az egész univerzum is, az Isten létét támasztja alá.
Isten maga a tökéletesség, az örökkévalóság és szeretet. Minden tőle van, és belőle származik. Az Igazság nem alakulhat ki saját magától, nem alakulhat ki anyagi természetű események által, hanem léteznie kell, mert szintén örökké való és egy Istennel.
A tudomány és különböző ágai tehát nem mások, mint az Igazságot és Isten törvényeit megismerő vagy megismerni akaró tanok. A kettő tehát nem üti egymást, mint ahogy azt sokan ma gondolják és próbálják beállítani. A tudomány jó dolog, és jó dolog kielégíteni az ember kíváncsiságát, és közelebb kerülni ez által Istenhez, de sose próbáljuk rosszra használni, mert az már magával Istennel és az Igazsággal ellentétes cselekedet, csak rossz sülhet ki belőle.
Nincs olyan, hogy tudomány vagy Isten, de tudomány és Isten igen.
|